Обережно, кліщі!

Під час відпочинку на природі варто бути надзвичайно обережним, адже у весняно-літній період зростає активність кліщів, які переносять небезпечні інфекції.  Кліщі активізуються, здебільшого, влітку. Саме у  зелених лугах чи лісах вони знаходять собі прихисток, і там вичікують  на  “жертву”.  Кліщі полюбляють листяні ліси, кущі, високі трави, “мешкають” вони і біля доріг.

Рекомендації для попередження нападу кліщів:

- щоб легше помітити кліщів краще одягати світлий одяг, з довгими рукавами, голову слід покривати головним убором;

- кожні 2 години прогулянки оглядати себе і своїх супутників, особливо дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежити слід ділянки тіла, покриті волоссям;

- місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м;

- повернувшись додому, відразу змінити і ретельно оглянути одяг, випрати та випрасувати його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом із одягу. Перевірити також речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо);

-використовувати для захисту від кліщів ефективні засоби, що їх відлякують. Їх наносять на відкриті частини тіла (крім обличчя) і на одяг. Після нанесення на шкіру репеленти діють від 15 хвилин до 10 годин, що залежить від температури, вологості повітря, якості засобу. Засіб, нанесений на одяг, діє довше, чим при нанесенні його на шкіру. Користуватись репелентами слід з урахуванням особливостей  свого організму.

Якщо Ви виявили кліща на шкірі, слід:

1. Негайно звернутися до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видалити його самостійно: можна змастити кліща олією, повільно витягнути разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

2. Після видалення кліща змастити ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

3. Після видалення ретельно вимити руки з милом, а кліща спалити.

4. Протягом двох тижнів щоденно замірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – звернутися до лікаря.

 

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus