Про службу

Історія Київської служби порятунку

Згідно з пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, та пункту 2.4 рішення Київради від 15.04.04 № 157/1367, для виконання заходів, передбачених Концепцією безпеки міста Києва, у квітні 2004 року Київська міська рада затвердила рішення про створення комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку». Вже в травні 2004 року була затверджена Міська цільова програма створення комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» на 2004 – 2006 роки. Сама служба була зареєстрована як юридична особа 1 вересня 2004 року, а з першого листопада почався набір особового складу. Протягом двох наступних років були вирішені питання виділення та облаштування приміщень, укомплектування та навчання співробітників, придбання спеціальної техніки, обладнання та спорядження для проведення аварійно-рятувальних робіт. Спочатку був сформований основний оперативний склад служби, в кількості 48 співробітників (чотири оперативних взводів рятувальників і штаб служби) і з 1 січня 2005 року Служба почала виконувати дії за призначенням.

Протягом 2005-2006 років особовий склад Київської служби порятунку збільшився до 84 штатних одиниць. Для оснащення оперативних підрозділів було придбано три аварійно-рятувальні автомобілі на базі ГАЗ 2705 (Газель) і два Renault Kangoo. Були створені піротехнічний підрозділ і газоаналітична лабораторія. За період 2004-2006 року оперативними підрозділами служби було здійснено 2500 виїздів на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, врятовано життя 150-ти мешканців Києва.

У квітні 2007 року рішенням Київради була затверджена Міська програма розвитку комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» на 2007-2011 роки. Для виконання цієї програми було здійснено дооснащення діючих підрозділів і створена аварійно-рятувальна водолазна станція затоки Оболонь, зі штатною чисельністю 13 чоловік. Підрозділи служби залучалися до аварійно-рятувальних робіт в більшості резонансних аварійних ситуацій, що виникали на території міста Києва, а також за зверненнями обласних державних адміністрацій працювали на ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в результаті повеней і хімічних аварій в Івано-Франківській та Тернопільській областях, де проявили високий професіоналізм і відвагу. Протягом 2007-2011 років підрозділами служби було здійснено понад 11 000 виїздів на надзвичайні ситуації, врятовано 818 людських життів, виявлено та вилучено 505 боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни. За весь час роботи співробітники служби були нагороджені:
- Вдячністю Київського міського голови – 29 чол .;
- Подяками голів районних державних адміністрацій – 7 чол .;
- Почесними Грамотами районних державних адміністрацій – 15 чол .;
- Почесними Грамотами Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА – 26 чол .;
- Іншими нагородами та заохоченнями – 78 співробітників.

 

Служба сьогодні та перспективи розвитку

У січні 2012 року, рішенням Київради затверджено Міську цільову програму технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» на 2012-2016 роки. Програмою передбачено створення лівобережного підрозділу служби, восьми районних аварійно-рятувальних взводів, розширення і доукомплектування аварійно-рятувальної водолазної станції, створення навчально-тренувального полігону. У 2016 році штатна чисельність служби повинна скласти 520 співробітників. Буде оновлена техніка і спорядження, придбані аварійно-рятувальні автомобілі, спеціальне гідравлічне і пневматичне рятувальне обладнання, засоби рятування людей на водних об’єктах (судно на повітряній подушці, рятувальні катамарани і човни), створена система відеоспостереження в зоні відповідальності служби на водних об’єктах.

Всього, з часу створення служби, оперативними підрозділами рятувальників здійснено більше 13500 виїздів на надзвичайні ситуації, врятовано життя 967 мешканцям міста, вилучено та знищено 768 вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни, зібрано понад 50 000 кілограмів ртуті, пестицидів та інших небезпечних хімічних речовин .
На сьогодні штат служби складає 97 одиниць, в т.ч. 84 одиниць оперативного складу. У режимі цілодобового чергування працюють чотири оперативні взводи, чисельністю по 14 рятувальників в кожному (командир, два відділення по п’ять чоловік, два водія, лікар) і водолазно-рятувальна станція – чотири зміни по дві людини. У щоденному режимі працює газоаналітична лабораторія, піротехнічний підрозділ, штаб служби, відділ матеріально-технічного забезпечення.
Згідно атестації, Київська служба порятунку має право на виконання аварійно-рятувальних робіт під час таких видів надзвичайних ситуацій, як:
- Аварії (катастрофи) на транспорті;
- Аварії з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних речовин;
- Наявність у навколишньому середовищі шкідливих (забруднюючих) речовин понад гранично допустимі концентрації;
- Раптове руйнування будівель, споруд
- Гідродинамічні аварії;
- Аварії на нафтобазах і нафтосховищах;
- Геологічні НС;
- Метеорологічні НС;
- Гідрологічні НС;
- Виявлення боєприпасів;
- Нещасні випадки на водних об’єктах;

На проведення даних видів робіт отримані всі необхідні дозвільні документи та проведено спеціальне навчання рятувальників. Підрозділи служби розташовані в приміщенні управління з питань надзвичайних ситуацій, за адресою вул. Вишгородська, 21. Співробітники оперативних підрозділів служби проходять постійну підготовку щодо вдосконалення професійних навичок, одягнені в спеціально розроблений і виготовлений для рятувальників робочий одяг. Комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» на сьогоднішній день виконує всі покладені на неї завдання у повному обсязі, забезпечуючи таким чином конституційне право жителів Києва на безпечні умови життя і праці.

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus